برگزاری دوره آموزشی طراحی آزمایشات (DOE) در مجتمع آزمایشگاهی بهشت آئین

برگزاری دوره آموزشی طراحی آزمایشات (DOE) در مجتمع آزمایشگاهی بهشت آئین

دوره آموزشی طراحی آزمایشات (DOE)، بیست و سوم دیماه 1395 با شرکت 19 نفر از کارشناسان، محققان و پژوهشگران مراکز تحقیقاتی عضو شبکه راهبردی، طی 8 ساعت با حضور مهندس علی اکبر اصغرنژاد از کارشناسان زبده حوزه استاندارد و طراحی آزمایش برگزار شد.
تاريخ: 23/10/1395
کد خبر: 210
بازدید 755

دوره آموزشی طراحی آزمایشات (DOE)، بیست و سوم دیماه 1395 با شرکت 19 نفر از کارشناسان، محققان و پژوهشگران مراکز تحقیقاتی عضو شبکه راهبردی، طی 8 ساعت با حضور مهندس علی اکبر اصغرنژاد از کارشناسان زبده حوزه استاندارد و طراحی آزمایش در مجتمع آزمایشگاهی بهشت آئین برگزار شد. 

DOE یا طراحی آزمایشات یکی از قوی­‌ترین فنون بهبود کیفیت و افزایش بهره­‌وری است. در این شیوه از طریق انجام برخی آزمایش‌­ها، آگاهانه تغییراتی در فرایند یا سیستم اعمال می‌­شود تا تأثیر آنها در ویژگی­‌های عملکردی یا پاسخ فرایند یا سیستم به آنها، مورد بررسی قرار گیرد. امروزه DOE يكي از پرطرفدارترين تكنيك‌­هاي آماري در كشورهاي پيشرو مي­‌باشد و هدف از اجراي آن كاهش پراكندگي و افزايش قابليت فرايند است و عاملی کلیدی در رقابت دنیای امروز است.

DOE در آزمایشگاه‌­ها، محیط­‌های صنعتی و تحقیقات علوم انسانی بخصوص صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی کاربرد وسیعی دارد.

هدف از این دوره، آشنایی افراد با نحوه انجام آزمایش به‌ منظور کاهش تعداد آزمایش‌ها، بررسی آماری تأثیر هر فاکتور و اثرات برهمکنش فاکتورها بر پاسخ مورد نظر و استفاده از طراحی آزمایش در غربال‌گری فاکتورهای موثر به هنگام مواجه با تعداد زیاد فاکتورها بود.

همچنین؛ شرکت­‌کنندگان در پایان دوره ضمن دریافت گواهینامه معتبر، توانایی در انجام آزمایش‌ها بصورت علمی و منطقی را در به حداقل رساندن انجام آزمایش با حداکثر بهره‌وری از داده‌ها را کسب کردند.

گفتنی است؛ از 17 الی 19 بهمن سال جاری در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیز، اولین کنگره آموزشی عدم قطعیت در کشور برگزار می‌­شود.

علاقمندان جهت ثبت‌­نام و اطلاع از عناوین کارگاه‌ها و سرفصل‌هایی که در هر کارگاه ارائه می‌‌شود می­‌توانند به وب سایت شبکه آزمایشگاهی و وب ‌سایت موسسه آزما فناور پژوهان وندا مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 02166069915، 02633324078، 09106983831 و 0910698383 تماس بگیرند.

ارسال نظر

    • نام و نام خانوادگی
    • پست الکترونیک
  • متن پیام